Αρχική » 4) “Λέρος ο τόπος μου”

4) “Λέρος ο τόπος μου”

Στο πλαίσιο του άξονα αξιολόγησης “Σχέσεις μεταξύ μαθητών/τριών” προτάθηκε από τις καθηγήτριες Αγγελουσοπούλου Αργυρώ, Κυπριώτου Αντωνία, Θεοφιλοπούλου Αθηνά, η οργάνωση και υλοποίηση έκθεσης φωτογραφίας με θέμα “ Λέρος ο τόπος μου”. Οι μαθητές/τριες του Εσπερινού Γυμνασίου-ΛΤ Λέρου φωτογράφησαν στιγμιότυπα της νησιωτικής ζωής, δείχνοντας μεγάλο ενδιαφέρον, συνεργατικό πνεύμα, προθυμία και ενθουσιασμό για το κοινό έργο. Η οργάνωση της έκθεσης ενίσχυσε την επικοινωνία, τη συλλογικότητα, την πρωτοβουλία, καθώς επίσης ενθάρρυνε τις σχέσεις θετικής αλληλεπίδρασης. Η έκθεση φωτογραφίας  πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου στις 17/5/23 με επιτυχή έκβαση, καθώς είχε απήχηση στους επισκέπτες που την παρακολούθησαν.